BALOS je MUST

Balos je rame uz rame sa plazom Elafonisi. Jednostavno MUST. Nestvarno lijepa plaza. Ono sto je... pročitajte više

Komentar je napisan: 14. avgust 2018.
AleksandarR270
Balos

Balos laguna je predivna tirkizna plaža koju trebate da posetite ako ste posetili Krit. Međutim, da... pročitajte više

Komentar je napisan: 16. septembar 2017.
majatdm
Pročitajte sve komentare (10.152)

10.152 rezultata
7.413
1.788
7.413
1.788
Komentar je napisan: 12. avgust 2016.

FANTASTICNO. Krivo mi je samo sto jos nisam videla ovakvih plaza kojih Krit ima mnogo. Obilazili smo je kruzerom i pre toga smo videli ostrvo Gramvusu. Popela sam se na tvrdavu i u opste nisam zazalila. ne yna se sta je bolje. Pogled odozgo ili sama plaza balos. Fantasticno.

Datum aktivnosti: jul 2016.
1  Hvala korisniku putnikzeljanskitanja
Komentar je napisan: 16. septembar 2015.

plaza je fenomenalna.ovo je laguna nastala izmedju dva brda na zapadu Krita.dolazak do plaze je moguc brodom ili peske preko planine.mi smo isli na oba nacina i bilo je izvanredno i jedno i drugo iskustvo

Datum aktivnosti: septembar 2015.
1  Hvala korisniku Bozidar069
Komentar je napisan: 9. septembar 2015.

Putovanje do lagune Balos ide brodom pored ostrva Gramvousa koje je samo po sebi velika atrakcija. Ostrvo je bilo odbrambena tvrdjava korz vijekove mletacke republike. Na vrhu se nalazi ogromna tvrdjava, koje se naprosto stapa sa planinom, tako da na prvi pogled uopste ne razlikujete tvrdajvu od planine! Vizura sa ovog ostrva je velicanstvena iako je uspon jako naporan i zahtjevan, svaki korak se isplati. Obavezno se trebaju ponijeti patike ili neka druga cvrsta obuca da biste se popeli i bezbjedno spustili! Od ovog ostrva se putuje brodom oko 20-tak min do lagune Balos. Sama laguna daje prvi dojam kao da ste na nekoj drugoj planeti, samim tim sto su to zaista velike povrsine. Spektar boja koje ovdje vidite, ostaju zauvijek urezane u vase pamcenje. Osjeti se velika koncentracija soli, cak pomalo i sumpra. Cistoca cijelog podrucja je na visokom nivou. Moja zamjerka je sto brod dosta kasno isplovljava, oko 10.30 tako da su boravci na ovim destinacijama oko 2h, jer se zaista moze ostati barem malo duze, toliko je prijatan boravak i oci vam se cijelo vrijeme odmaraju upijajuci spektar nevjerovatnih boja koje se stvaraju. Iskrena preporuka za ovaj izlet!

Datum aktivnosti: avgust 2015.
1  Hvala korisniku zivana_gojic
Komentar je napisan: 29. avgust 2015.

Plaža je kao da ste u raju. Samo je jako teško doći do nje. Vozi se autom kaldrmom sa oštrim kamenjem 8 km. Rent-a car ako uzmete tu nemate osiguranje ako se nešto desi autu. Kad se parkira auto onda se silazi dole oko 20 min šetnje. Problem je kad se vraćate onda ostavite dušu dok se penjete.

Datum aktivnosti: avgust 2015.
Hvala korisniku Goran P
Komentar je napisan: 11. mart 2020.

Datum aktivnosti: avgust 2019.