Komentar je napisan: 1. avgust 2019.

Lepo sredjeno etno selo sa dosta malih jezera, odlicnim restoranom, malom crkvicom i bazenima na kraju puta. Odlicna lokacija blizu Velike Plane i auto puta. Fantastican restoran sa odlicnom hranom, povoljnim cenama i obilnim porcijama. Sve preporuke!

Datum boravka: avgust 2019.
  • Tip putovanja: Putovao/la je sa porodicom
2  Hvala korisniku milosnikolic1978
Komentar je napisan: 22. jun 2019.

Pravi starinski duh jedne brvnare od punih trupaca kakva se može videti samo još u Raški. Osoblje restorana veoma ljubazno. Bogata ponuda jela sa rostilja kao i jela ispod sača. Sa druge strane kvalitet hrane nista vise od sasvim prosečan. Restoran je okružen jednom bukvalno rečeno barom koja je leglo komaraca tako da je sedenje u bašti restorana nemoguća misija. Cene pristupačne. Sva jela su u rasponu od 400 do 2000 dinara.

Datum boravka: jun 2019.
1  Hvala korisniku Hedonista001
Komentar je napisan: 11. novembar 2018. sa mobilne aplikacije

Nedaleko od Velike plane put ka Požarevacu nalazi se etno selo"Moravski konaci" prelijepo mjesto za odmor, relaksaciju, odmor od svakodnevnog posla i stresa kojim je savremeni čovek izložen..na samom ulazu ima velik parking...čim kreneš dalje prelijepa crkva svetog Nikole koja je u tom stilu sagrađena ,kućice koje su sa pažnjom u autohtonim stilu građene..na sredini ima jako lijep restoran domaće hrane i jezero sa 9 ostrva međusobno povezanih drvenim mostićima.
Bazen veliki i mali gdje je idealno za porodicu a i parove..divno osmišljeno i urađeno svaka čast ❤️ mi smo uzivali u tim svim čarima posebno u domaćoj kuhinji.. preporuka je ako želite više dana da boravite da zakažete inače nema mjesta,mi smo imali to negativno iskustvo, svojom greškom..pa nismo imali tu čast da uživamo u masažama i bar jednu noć da tu boravimo!?

Datum boravka: avgust 2018.
1  Hvala korisniku lukicmira8
Komentar je napisan: 23. april 2018.

Lokacija je dobra ukoliko ste na putu za jug Srbije ili ste krenuli na letovanje, jer se nalazi u neposrednoj blizini auto-puta, prilaz je lepo odradjen u samoj okolini nema niceg drugog sto bi bilo zanimljivo. Kako konak predstavlja mesto za prenociste tako su i "Moravski Konaci"izgleda preodredjeni za to, jer sem starih restauriranih kuca, male crkve, restorana i poneke prodavnice nema niceg drugog zanimljivog. Ima nekih i manjih stvari kao sto je na primer parkic za decu, par konja ali nedostaju jos aktivnosti, potreban je mozda malo veci zo vrt, mozda statisti u narodnim nosnjama, neka zanatska kuca gde bi se pokazivali stari zanati, mozda da opreme jednu kucu kao etno - muzej.

Sto se tice restorana bila je nedelja i konaci su bili poprilicno poseceni, uocljiv je nedostatak manjih stolova (za 2 ili 4 osobe) takodje potrebna je veca basta.
Konobar je dosao nakon duzeg cekanja, a onda nije bilo slobodnog jelovnika pa smo i na to cekali. Sam jelovnik je skroman, u ponudi su nekoliko gotovih jela, jela sa rostilja i jela po porudzbini. Nedostaju neka jela karakteristicna za sam kraj, odnosno regiju (Sumadija). Ja uvek kad odem u restoran volim da probam nesto autenticno za taj restoran (jelo iz kraja, specijalitet) tako da sam odabrao Moravske Cevape, cevapi su bili spolja peceni izunutra polu zivi, poslednji cevap je bio skoro skroz ziv, navodno trebalo bi da sadrzi kackavalj i sunku i da budu pikantni (ljutkasti) zbog tucane paprike, nit moze sir i sunkarica da se primete niti ima ikakve pikantnosti. Konobar je na taj nedostatk krivio los kvalitet kupovne tucane paprike.
Nekoliko sugestija vlasniku - za tako neka jela dodajte opis u jelovniku i sastojke probajte da vise nabavljate od lokalnih prozvodjaca, dodajte neka tradicionalna jela.

Datum boravka: april 2018.
  • Tip putovanja: Putovao/la je sa prijateljima
Hvala korisniku VukasSD
Komentar je napisan: 23. decembar 2017. sa mobilne aplikacije

Reci pohvale, za izuzetan trud od vlasnika do svakog zaposlenog.Narocita pohvala za za osoblje koje sprema konacista.
Restoran takodje za svaku preporuku.Jela spremljena sa dusom i srcem.
Pohvale i za mini ZOO vrt koji upotpunjuje ambijent

Datum boravka: avgust 2017.
Hvala korisniku DraganB235