5.188 rezultata
2.239
1.663
2.239
1.663
Ovaj komentar je preveden sa jezika engleski. Prikaži original
Komentar je napisan: 31. jul 2014.

Moj momak i ja, imamo po 25 i 30 godina, odseli smo u Ocean Varadero-u nedelju dana, tamo smo stigli 14. juna.
Na aerodromu smo brzo završili - prošli smo carinu i izašli smo za oko 10ak minuta. Dobili smo turističke kartice u avionu, slikali su nas, vratili nam prtljag i predali nam naše papire za tili čas. Stigli smo u petak oko 13:15.
Kada smo izašli sa aerodroma razmenili smo novac ( dali smo 300,00$ (kanadskih), a dobili smo oko 265,00 Kubanskih konvertibilnih pezosa zajedno sa računom) i ponudili su nam pivo za uz put.
Rezervisali smo privatni transfer Solways-om za oko 30,00$ (kanadskih) i oni su nas čekali iako smo mi sleteli oko 20ak minuta ranije. Izbegli smo gužvu i stigli u hotel ranije.
Nakon što smo se čekirali odveli su nas da se čekiramo kao privilegovani gosti, gde nam je dama koja tu radi rekla o povlasticama koje ćemo dobiti. Dobili smo karticu za internet uz koju smo imali 1 sat besplatnog interneta, ponudila nam piće, itd. Onda je došao Džej, naš batler i on nas je poveo u obilazak odmarališta i pokazao nam gde se šta nalazi. Popili smo piće u lobi baru i onda nas je odveo do naše sobe zajedno sa nosačem- usput su nam je pokazivao različite delove odmarališta.

Soba - Mi smo dobili poseban junior apartman u bloku 45 sa pogledom na bazen. Toplo preporučujem ovaj blok - ima najbolji pogled na bazen, stepenice do plaže i izdvojen foaje. Mi smo bili na 2. spratu, nije bilo buba u našoj sobi i bilo je veoma tiho. U sobi se nalazio hodnik sa malim stolom, levo je bio ženski toalet, onda ulazite u veliku sobu gde je bio kauč na razvlačenje i tv, mini bar, barske stolice i sto, kao i stočić ispred televizora. Velika vrata su vodila u spavaću sobu sa „king” krevetom, 2 natkasne, velikim stolom, udobnom stolicom i terasom sa dodatnih dveju stolica i stolom. Blizu spavaće sobe je veliko kupatilo sa wc šoljom sa daskom, tušem na plafonu, đakuzijem sa dodatnim tušem i lavaboom. Takođe, u sobi je bio i sef, bade mantili, ormar, suncobrani, itd. Zaista smo bili zadovoljni sa našom sobom.

Plaža - Plaža je veoma lepa. Mi smo koristili poseban deo plaže na kome je bilo manje ležaljki, ali nikada nismo morali ranije da idemo da bi dobili ležaljke. Na ovaj deo plaže se stiže sa glavnog ulaza ili iz izdvojenog foajea. Na glavnoj plaži je bio veliki broj ležaljki, dosta hladovine i suncobrana. Ovde se, takođe, može videti i kaktus El Patriarca.

Na plaži ima školjki i u nekim delovima vode ima nekoliko stena. Ima, takođe, i velika gomila peska na sredini plaže, pretpostavljam zbog erozije. Ipak, sve u svemu, plaža je veoma lepa i voda je zaista plavo-zelena i čista. Nekoliko dana je bilo talasa, ali ne previše velikih, bar dok smo mi bili tamo. Isto, veoma je bilo lepo kada zalazi sunce i uvek je bilo obezbeđenje na plaži, čak i noću.

Izdvojeni foaje je blizu plaže. Ako tamo doručkujete imate pogled na okean i na privatnu stazu do plaže za privilegovane goste. Unutrašnjost foajea je lepa (i dobro klimatizovana!). Kada uđete unutra vidite vašeg kućepazitelja, desno su tolati/kabine, deo za sedenje sa televizorom, a deo za internet je pravo napred. Ako prođete levo kroz vrata je bar gde možete dobiti odlična pića, gledati tv, ima dosta mesta, itd. Odatle izlazite napolje na verandu.

Poseban bazen - Ovo je bilo moje omiljeno mesto u odmaralištu. Tokom našeg boravka mi smo bili od 1 od 2-3 para na bazenu. Lično smatram da su oni služili najbolja pića. Bilo da ste bili na bazenu ili u foajeu, barmen bi uvek došao da vas usluži. Jednom je neko prišao i pitao nas da li želimo da nam donesu nešto za užinu. Voda u bazenu je, smatram, prijatnija nego u glavnom bazenu. Prelepo je, bez pločica koje nedostaju, nije puno dubok, vodopad je zaista lep detalj i mi smo stalno bili ispod njega kako bi se rashladili.

Glavni bazen - Uvek ćete naći mesto na ovom bazenu, kao i u baru u bazenu, ali mi nismo bili ovde u jeku sezone, tako da mislim da je tada mnogo veća gužva. Nije dubok - ali je dobar da se igra fudbal, odbojka, itd. Ovde, takođe, možete zameniti vaše peškire za bazen ako vam trebaju i možete dobiti nešto za čitanje. Takođe, organizuju aktivnosti na bazenu tokom dana kako bi se svi zabavljali i bili razdragani. Bar u bazenu je veoma lep! Zaista sam uživala u usluzi koju su pružali i pića smo dobijali brzo.

HRANA -
Izdvojeni foaje - Ovde možete odabati doručak iz malog jelovnika i oni će vam ga dostaviti. Hrana je sveža i toplo vam preporučujem da doručkujete ovde ako imate uslugu za privilegovane goste. Sve što smo doručkovali ovde je bilo sveže i izvrsno. Omleti su sjajni!

Švedski sto za doručak - Uživala sam doručkujući ovde jer su imali veliki izbor. Jaja i omleti po porudžbini. Zatim, bilo je mesnatih proizvoda za doručak, hleba, namaza i prženica kakve do sada nismo probali! Bio je i veliki izbor delikatesa i sireva, dobro uprženih stvari za mamurluk, itd. Takođe, bila je ogromna količina soka, jogurta, voća, muslija, itd. Bilo je i slanine i i jaja na bilo koji način. Takođe, mogli ste staviti vodku u sok od narandže.

Brza hrana - Nalazi se pored glavnog bazena i otvorena je samo u određene sate. Mislim da je otvorena za vreme ručka, zatvorena za večeru i otvorena je cele noći. U ponudi ima hot-dogove, pljeskavice, pice, pomfrit, šunke i sira. Fino je da se svrati posle diskoteke kada ogladnite u ponoć.

Rum servis - Imate mali jelovnik u sobi. Supa, salata, sendviči, pica i još nekoliko jela. Naručili smo nekoliko puta tokom dana i uvek je bilo dobro i sveže.

Glavni švedski sto za ručak - Ovo je bilo odlično za ručak. Preporučujem pice i supe. Uvek ima hot-dogova, pljeskavica, sendviča. itd. Delikatesa, salata, sireva, dosta drugih proizvoda, kao i mesa i pasta.

Švedski sto za ručak na plaži - Samo okej. Bilo je lepo to što je hrana blizu plaže, tako da možete nešto gricnuti, nastaviti da pijete i plivate. Supe su dobre i obično su nudili hot-dogove, pljeskavice, salate, supu, neko voće i dezerte.

Glavni švedski sto za večeru - Na ovom mesto smo uglavnom večerali. Neka hrana je bila ista svako veče. Supe, pomfrit, pirinač, piletina, pica, riba, govedina. Takođe, možete naručiti da vam pripreme plodove mora, pileće grudi, biftek, itd. Zatim, veliki bar sa salatom, delikatesi sa hlebom i sirevima. Paste sa sosom po narudžbini, takođe. Jedne večeri jela sam veknu od mesa i bila je odlična. Obično svako veče ima svoju temu, ali, čini mi se, da su jelovnici bili uglavnom isti, osim nekoliko novih jela. Sve što sam probala je bilo izvrsno!

Italijanska jela iz jelovnika - Naš batler nam je rezervisao mesto, pa nismo morali da čekamo. Ja sam kao predjelo jela salatu Caprese - izvrsno. Lazanje sa mesom kao glavno jelo - bila sam zaista iznenađena koliko ukusa je tu bilo! Mogla bi da ih jedem svako veče. Nisam jela dezert, ali moj momak je uzeo tiramisu i rekao da je, isto, bio odličan. Sve je bilo čarobno te večeri. Ovde imate u ponudi i karipski jastog za 25 Kubanskih konvertibilnih pezosa.
Iskreno, generalno, nije mi jasno zašto ljudi kažu da hrana na Kubi nije dobra kad je sve tako izvrsno!

VEČERNJA ZABAVA -
Piano Bar je broj 1. Idite da vidite kako orkestar svira i ovo će biti najzanimljivije veče koje ćete imati. Tanja za barom je tako divna osoba i odlično služi. Nećete se razočarati ako dođete ovde i trebalo bi ranije da odete jer su mesta ograničena, a deo gde se stoji se bzo popuni.
Šou Majkla Džeksona se prikazuje, takođe - naravno, divno je. Ne propustite. Lobi bar je, takođe, popularan - dobra su pića ovde.
Nismo prisustvovali drugim programima uveče jer je piano bar tako dobar.
Uglavnom je bilo zabavno i u diskoteci, zaista je velika gužva, ali sviraju lepu muziku, tako da možete da igrate dok ne padnete. Ovo je super mesto da se skockate i upoznate sa drugim ljudima.
Ako sam nešto zaboravila, molim vas pošaljite mi poruku i pitajte.

9  Hvala korisniku Hadley_L_Travel
Ovaj komentar je subjektivno mišljenje TripAdvisor člana, a ne kompanije TripAdvisor LLC.Originalni jezik komentara je engleski na www.tripadvisor.ca. Prikaži original
Komentar je napisan: 11. februar 2020.

Datum boravka: januar 2020.
CustomerServiceOcean, Director General objekta Varadero El Patriarca, je odgovorio/la na ovaj komentarOdgovor je poslat: 13. februar 2020.

Komentar je napisan: 11. februar 2020.

Datum boravka: januar 2020.
CustomerServiceOcean, Director General objekta Varadero El Patriarca, je odgovorio/la na ovaj komentarOdgovor je poslat: 20. februar 2020.

Komentar je napisan: 10. februar 2020. sa mobilne aplikacije

Datum boravka: februar 2020.

Komentar je napisan: 10. februar 2020.

Datum boravka: februar 2020.
CustomerServiceOcean, Director General objekta Varadero El Patriarca, je odgovorio/la na ovaj komentarOdgovor je poslat: 10. februar 2020.