Komentar je napisan: 6. jul 2020. sa mobilne aplikacije

Prednosti:
Jedinstveni dečiji spa
Odlicna dečija animacija
Postoje dva zatvorena bazena od kojih je na jednom zabranjen ulaz deci ispod 12 god
Personal je ljubazan i predusetljiv ( devojke iz pansionskog restorana kao i iz lobby bara na visini zadatka)
Sobe i teritorija hotela su čisti za svako pohvalu ( sobarice su marljive i detaljne)
Odlične pešačke ture ( vodič Bojan je potkovan znanjem i informacijama o svim mestima na Kopaoniku)

Minusi:
Nedovoljan parking
Nedostatak profesionalizma kod personala (vozač autobusa razgovara telefonom dok vozi, personal se doziva ispod prozora dok gosti spavaju,...)
Potpuno odsustvo menadžmenta (za 7 dana boravka nijednom nismo videli ni menadžera restorana ni hotel menadžera ni sefa kuhinje...a kao neko ko je 20 godina u ugostiteljstvu mogu slobodno da kažem da njima spada u opis posla komunikacija sa gostima)
Hrana u pansionskom restoranu nedovoljno raznovrsna ( iako ukusna)
Mali pansionski restoran
Na tusevima u Spa centru nije bilo tople vode tako da gosti koji su dosli u posetu nisu mogli da se istusiraju posle korišćenja istog
Od 4 Tepidarijum klupe dve ne rade

Datum boravka: jul 2020.
Hvala korisniku AnaSmokvica
Komentar je napisan: 6. mart 2020. sa mobilne aplikacije

Spa centar Kraljevi Čardaci je dobro osmišljen spa centar i nalazi se u istoimenom hotelu na Kopaoniku. Poseduje biosaunu, finsku saunu, tursko kupatilo, tepidarijum, slanu sobu, zatvoreni bazan i kneipp. Ukoliko imate sreće da nema gužve odlično mesto za opuštanje.

Datum boravka: mart 2020.
Tip putovanja: Putovao/la je poslovno
Hvala korisniku velja79
Komentar je napisan: 27. februar 2020.

Stigli smo na Kop.. na recepciji nas je docekala vidno neraspolozena i nadobudna radnica.
Sve sto smo je pitali nije moglo...ili je prokomentarisala kako je to vec nekome od nas rekla prevrcuci ocima.
Kada je trebala da nam pokaze sobu zamolila je neku drugu koleginicu(koja ne tadi na recepciji), uz komentar da je mtzi. Ni ta druga nije bila mnogo bolja, dosla je sa nama do nekih stepenica i iz velike daljine nam objasnila gde da se uputimo.
Krajnji bezobrazluk i nekultura.

Datum boravka: februar 2020.
Hvala korisniku Jolyjoly1111
Komentar je napisan: 13. januar 2020.

Upravo smo se vratili sa zimovanja i moram da priznam da su na zalost, ove sezone smestaj i usluga ovog hotela podbacili. Dobili smo preporuke od kolega koji ovaj objekat posecuju na savetovanjima i seminarima ali je ocigledno tada situacija drugacija nego u sezoni.
Parking nije bio dovoljan ni za petinu smestajnih kapaciteta te se morate sami snaci i platiti naravno. Zajednicke prostorije hotela, kao na primer restorani, kafici, bazeni nisu dovoljni za sve goste pretrpanog hotela tako da je velika guzva, ceka se red za obrok, sto, pribor...Bazen za decu i tobogane koriste i tinejdzeri, spustanje, guranje, sve dozvoljeno. U delu za odrasle, spa i bazen takodje koriste deca iako po pravilu ne bi trebalo. Hotelski bus koji vozi do staza pretrpan, opet guranje oko mesta, vise putnika stoji nego sto sedi. Neophodno je uvesti vise polazaka da bi se navedeni haos izbegao.
Osoblje na recepciji prilicno kofuzno i neljubazno, check in i check out traje od sat do dva, vrlo nezgodno za goste sa malom decom. Nekoliko puta su nas vracali zbog kartica za spa koje nisu funkcionisale. Devojke sa recepcije nisu upucene u program koji su ponudili i poslali agencijama koje prodaju njihove aranzmane a koji se tice smestaja u ovom objektu (niti pokazuju bilo kakvu nameru da se informisu kako bi goste blagovremeno obavestili). Napred navedeno se posebno odnosi na konkretne popuste od 30% za ski skole i opremu koje nude pojedine skole i servisi za goste ovog hotela, o kojima ne znaju nista ali vas uredno upucuju na instruktore i skole po sopstvenom nahodjenju i poznanstvima. Znaci morate se sami snaci, zvati i informisati se. Internet i tv nije bio dostupan svake druge veceri, problemi sa serverom.
Jako bitno da napomenem, hotel je pun gostiju iz inostranstva, tacnije porodica i dece - rekreativnih nastava iz Rumunije i sve je bilo podredjeno njima. Animacija za decu od 20.00 do 21.00.h koja se svake veceri odrzava u kongresnoj sali nekoliko puta otkazana zbog zakupa iste navedenim gostima (iako je program vidno istaknut za svaki dan pojedinacno na mnogim mestima u hotelu), autobuski prevoz do staze opet prednost gosti iz inostranstva, prijava i odjava preko reda itd. Deca bez nadzora nastavnika jure kroz hodnike, kucaju na vrata nasumicno tako da nasa manja deca nisu mogla zaspati do kasnih vecernjih casova. U kamin sali koju koriste svi gosti hotela, bilo im je dozvoljeno da donesu svoj kasetofon i da pustaju glasnu muziku sto je neverovatno za ovakav vid smestaja i renome navedenog hotela.
Povremeno smo obavestavali recepciju hotela o navedenim desavanjima ali je bilo kakva reakcija izostala. Razgovarali smo i sa ostalim gostima koji su takodje bili neprijatno iznenadjeni buduci da su i ranije posecivali ovaj hotel.
Sam hotel je lepo koncipiran, cist, uredan sa mnogo sadrzaja ali, na zalost, niste u mogucnosti da uzivate u svemu sto nudi zbog pretrpanosti kapaciteta i neorganizaciji na kljucnim mestima.
Ukoliko se odlucite za isti, vodite racuna da zaobidjete sezonu pretrpanosti da ne bi doziveli pomenute neprijatnosti.
Jako nam je zao sto je menadzment ovako lepog hotela dozvolio sebi sve napred navedene propuste buduci da je vazio za lep, kulturan i miran objekat sa kvalitetnom ponudom.

Jelena Mladjenovic, Beograd

Savet za sobu: Apartmani i sobe koji se nalaze na bocnim prolazima, udaljeni od lifta i stepenista.
Datum boravka: januar 2020.
3  Hvala korisniku Jelena0409
Komentar je napisan: 8. novembar 2019.

Neprijatno iznenadjenje zbog nekoliko zamerki koje ne ocekujete u hotelu visoke reputacije. Bar je tu reputaciju imao do sada.
Bili smo u apartmanu koji se nalazi na prizemlju u zgradi u kojoj je i bazen (nisam siguran koji je tacno broj).
Bojler je bio iskljucen tako da je voda bila ledena, kasnije smo shvatili i da je veoma prljava (vidi sliku). Peskir je bio crn nakon brisanja, a isto se ponovilo i sutra dan. Kanali na TV-u su bili nedostupni, i tako je ostalo do kraja naseg boravka. Decak zaducen za resavanje problema, rekao je da je signal nedostupan jer nisu platili i da ce gresku ispraviti sutra dan, medjutim do kraja naseg boravka signal nije stigao

Datum boravka: oktobar 2019.
2  Hvala korisniku NenadS240