Tirkizno jezero

Komentar je napisan: 15. avgust 2020.
Bahrein2010
Park prirode Stara planina

Komentar je napisan: 13. februar 2017.
Blizanac72
Pirot, Srbija

Komentar je napisan: 15. avgust 2020. sa mobilne aplikacije

Put do jezera je sasvim korektan. Za avanturiste preporučujem da se pre odlaska do jezera popnu na neki od vidikovaca (Smilovica, Kozji kamen...) kako bi napravili nezaboravne fotografije, a posle toga kupanje obavezno! Mi smo bili u avgustu, temperatura vode odlična!
Ne preporučujem kupanje u kampu Buljarice, dosta ljudi, skuteri, blato u plićaku... Pređite branu i uživajte u kupanju sa druge strane jezera. Ulazak jeste malo strmiji ali voda neuporedivo čistija. Poneti suncobran jer nema baš mnogo hladovine.

Datum aktivnosti: avgust 2020.
Hvala korisniku Bahrein2010
Komentar je napisan: 22. septembar 2019.

Posetili smo Zavojsko jezero iz Pirota koje je udaljeno oko 18 km. Put je solidan a okolna priroda jako lepa. Samo jezero mi se nije specijalno dopalo jer je vodostaj bio nizak. Hteli smo da rucamo tamo ali nema ni jednog restorana.

Datum aktivnosti: septembar 2019.
3  Hvala korisniku milosnikolic1978
Komentar je napisan: 13. februar 2017.

Prelepa Stara planina sa ovim jezerom ocarava svojom lepotom. Jezero bogato ribom idealno mesto za porodicne izlete i setnje u prirodi. Livade pune mirisnih trava i cveca okruzuju Zavojsko jezero. Jedina mana su neuredjena mesta za kupanje i uglavnom nepristupacna obala jezera. Ipak, uzevsi u obzir sve prethodno navedeno i ocaravajucu boju vode jezera vrlo rado odlazim kad god sam u prilici.

Datum aktivnosti: avgust 2016.
Hvala korisniku Blizanac72
Komentar je napisan: 9. oktobar 2016.

Zanimljivo jezero, malo, okruženo prirodom. Odlično za pecanje, voženje čamca. Put je doduše malo nepristupačan, al šta da se radi, niko nije savršen. :)

Datum aktivnosti: novembar 2015.
Hvala korisniku Lazar S
Komentar je napisan: 6. oktobar 2019. sa mobilne aplikacije

Datum aktivnosti: oktobar 2019.