Stari deo Beča

Komentar je napisan: 2. novembar 2018.
DejanNS72
Novi Sad, Srbija
Pogled u kulturnije doba

Komentar je napisan: 14. avgust 2018.
Darthboba
Zemun, Srbija
Pročitajte sve komentare (18.052)

18.052 rezultata
13.858
3.651
13.858
3.651
Komentar je napisan: 2. novembar 2018.

Beč je zaista impresivan rgad i sigurno su svi čuli za njegove znamenitosti. Ranije sam bio u Beču samo u prolazu ali kad sam proveo celu nedelju u njemu, osećanja su mi pomešana. Od jednog carskog grada, centra moćne imperije sam jednostavno očekivao više. Sve je tu, i crkve i trgovi i palate, bulevari, reka i svaka od tih stvari je pojedinačno dobra ali nekako nisu dobro upakovani u celinu. Najviše što fali Beču je opuštenost. Druga stvar koja je pomalo čudna je da su sve zgrade starog dela okrečene u belu ili neku sličnu boju (svetlo-sivu ili svetlo.plavu) tako da se nijedna ne ističe i sve izgledaju slično. Večina ima predivne arhitektonske ukrase koji se ovim odabirom boja gube.

Datum aktivnosti: april 2018.
1  Hvala korisniku DejanNS72
Komentar je napisan: 14. avgust 2018.

Uži centar Beča se može najbolje opisati kao veliki muzej na otvorenom koji pruža uvid u delić vremena koje se retko gde može pronaći. Vožnja kočijama (55eura za pola sata), ulični zabavljači, originalne fasade iz 18. i 19. veka u besprekornom stanju, kaldrma i crkve i muzeji čine da, i pored ogromnog broja turista, osetite veličinu Beča kroz istoriju.
Planirajte svoju posetu dobro jer svaki muzej zahteva kvalitetno vreme, parkovi vas mole da se izujete i odmorite upijajući mir i dobru atmosferu a većina građevina i spomenika će vas očarati svojim stilom i pozadinskom pričom.
Mora se napomenuti da Beč nije jeftin, pogotovo za ljude sa prostora ex YU i zato imate tri opcije:
1. Birate gde ćete ulaziti (većina muzeja i atrakcija su od 10e do 30e po odrasloj osobi) - napravite listu prioriteta pa dok se ne isprazni novčanik.
2. Kupite Vienna pass i možete slobodno ući u većinu muzeja ili dobiti popriličan popust na kartu. Takođe je gradski prevoz pokriven sa ovom karticom i toplo je preporučujem ukoliko ste sami isplanirali obilazak.
3. Budžetski obilazak (ili džabe) - ne ulaziti nigde, uživati u eksterijeru građevina i parkovima. Ovo ne preporučujem jer se zaista mnogo propušta.

Ima toga još dosta ali ostavljam i vama da otkrijete neke stvari sami - u tome je i deo čari, zar ne?

Datum aktivnosti: avgust 2018.
Hvala korisniku Darthboba
Komentar je napisan: 17. maj 2018.

Šetajući se centralnim ulicama Stefansplatz-a, proćićete kroz istoriju stare monarhije, tu su stare gradjevine, katedrale, dvorci, biblioteka,... ekskluzivne prodavnice, tezge sa prodavcima koji prodaju razne domaće proizvode, kisci na kojima se prodaje wurst, kočije koje voze po centru,...

Datum aktivnosti: maj 2018.
2  Hvala korisniku miki_9001
Komentar je napisan: 3. decembar 2017.

Preporučujem šetnju po Ringstrasse, gdje ima neke zanemitosti: Parlament, Gradska kuća, Staatsoper. Na stajalištima tramvaja možete jesti jeftino

Datum aktivnosti: decembar 2017.
1  Hvala korisniku Szajci
Komentar je napisan: 14. februar 2017.

Povijest na svakom koraku, dobro očuvana i za buduće generacije. Ugođaj Adventa neopisiv! Usprkos velikom broju turista, organizacija prometa, ponuda događanja vrhunska.

Datum aktivnosti: decembar 2016.
Hvala korisniku Drijenka