“Razocarenje!”
Komentar o hotelu Restoran Topčiderac

Restoran Topčiderac
Komentar je napisan: 10. decembar 2019.

Videla sam restoran na Instagramu takodje sam bila na jednoj svadbi i odlucila sam da dodjem i na rucak zbog lepog enterijera ali nazalost samo mi se enterijer i svideo. Hrana po mom ukusu jako losa, kao i neljubaznost konobara kada je video da necemo tu potrositi 500e nego samo 185е za nas 4. Previse su ulozili truda u estetiku a nisu zaposlili adekvatne ljude. Nazalost restoran ne cine skupe stolice vec hrana i usluga. Mi smo bili jako razocarani. Sto se tice svadbe koju je pravila tu moja drugarica konobari su bili odlicni, hrana ok nisam mnogo ni jela pa no ne znam ali kad sam cula koliko se placa po osobi za te pare mozete napraviti svadbu i u Toskani. Svaka svadba ista. Nema restoran dusu to nisu mogli kupiti.. sve u svemu ja vise tu necu ici a ljudi ako ste pametni i gladni nemojte ni vi

Hvala korisniku Anapetrovic116

Komentar je napisan: 12. septembar 2019. sa mobilne aplikacije

Pre svega da naglasim jednu stvar. Mi smo bili na klasičnom ručku, ne na posluženju sa švedskim stolom. Ne bi trebalo samo po tim ocenama i kritikama suditi o ovom restoranu. Takav ručak je prilično skupa i ne toliko kvalitetna varijanta.
Inače, odlično mesto za izlazak sa decom. Za njih je obezbeđeno lepo ograđeno igralište, a rešen je i problem parkinga.
Sam restoran je vrlo prijatan. Konobar koji nam je zapao je bio vanredno ljubazan, predusretljiv i sa dobrim savetima prilikom odabira jela.
Veoma prijatno i opušteno mesto za porodični ručak ili večeru sa porodicom i prinateljima.
Cene su srednje ka visokim, ali ne preko onoga što realno vredi, po mom mišljenju.
Jela su ukusna, porcije srednje veličine. Ako ste baš gladni, moći ćete da uzmete i čorbu ili predjelo.
Topla preporuka.

Hvala korisniku Bulebusko
Komentar je napisan: 31. jul 2019. sa mobilne aplikacije

Prelep ambijent i jako ljubazno osoblje. Porcija je i više nego obilna. Na slici je doručak za dvoje. Sve je sveže i preukusno. Jedan od restorana u koji se uvek rado vraćamo, pogotovo na brunch kada su morski dani.

Hvala korisniku bbojana5
Komentar je napisan: 27. jul 2019. sa mobilne aplikacije

Toliko sam razočarana, da ne mogu da pronađem adekvatne reči da opišem doručak u Topčidercu! Ne znam da li se promenio kuvar, menadžer, vlasnik, pa je u odnosu na prošlo leto ponuda za doručak bukvalno prepolovljena, ali ovo je katastrofa!!!
Opšte je poznato da ovde, skoro pa isključivo, na doručak dolaze roditelji sa malom decom (do 3 godine) zbog hlada i igrališta. S tim u vezi, očekuje se da meni bude prilagođen deci, zar ne? E pa ne, dočekale su nas barene viršle i kobasice! Čija deca jedu to smeće?!? Nema šunke, slaninice, kajmaka, kačkavalja, domaćeg ajvara, prženica, grilovanog povrća...ničega što je bilo u ponudi prošle godine. Nismo imali od čega da napravimo sendvič detetu! Konobar nam je rekao da im je pokvaren toster pa zato nemaju tople sendviče!!! Pa dajte bar sastojke da napravimo sami hladne! U ponudi su bile pite sa sirom i mesom, palenta i proja. Umesto ovala sa salatama dočekale su nas tri činijice sa paradajzom, krastavcima i sirom (koji liči na fetu). Kad već nije bilo slanih namaza (setih se odličnog urnebesa koji sam jela prošlog leta) odlučujemo da uštipke, kroasane i nešto što podseća na američke palačinke (nisam probala pa opis dajem na osnovu izgleda), napravimo sa slatkim namazima i tu zatičemo "mršavu ponudu": jednu vrstu džema i eurokrem! Ni prineti onim domaćim džemovima koje smo mazali na krofne i palačinke prošlog leta. Da ne zaboravim, bio je tu i musli, ali smo mleko morali da tražimo od konobara pošto je na stolu bio jedan prazan tetra brik od mleka. Od slatkog, samo kolač od jabuke. Nikakvog voća u ponudi, sramota!
Sve u svemu - jadno! Čula sam komentar nekih roditelja da su došli sad i nikad više, i u potpunosti se slažem sa tim. Neću ni ja! Moja poruka svim roditeljima je da zaobilaze Topčiderac!

4  Hvala korisniku ena76bg
Lekic, General Manager objekta Restoran Topčiderac, je odgovorio/la na ovaj komentarOdgovor je poslat: 30. jul 2019.

Poštovana Ena,

Zahvaljujemo se na vašem komentaru. Svaki komentar nam jako znači i svakom pristupamo maksimalno ozbiljno.

Žao nam je što ste imali negativno iskustvo i žao nam je što niste mogli da nadjete željenu količinu, kao i izbor u preko 15 različitih jela za doručak, koja izmedju ostalog sadrže: Omlet, kajganu, kuvana jaja, domaću pitu sa sirom, uštipke, kroasane, kiflice, razne šunke, gotove toast sendviče, sireve, marmelade, kačamak, i drugo. Napominjemo da se sve ovo dopunjuje u toku trajanja doručka, kako bi sve bilo sveže. Takodje mogu da Vas obavestim da je ove godine doručak daleko bogatiji u odnosu na prošlu godinu, jer stalno ubacujemo nešto novo, i sve to za 600 RSD, bez obzira na broj prilaza stolu i količina serviranja.

Možemo da se pohvalimo da smo do sada ugostili veliki broj gostiju, i istina je da smo omiljieni kod onih gostiju koji dolaze sa decom, zbog sigurnog okruženja i dečjeg igrališta. Takodje, velik deo naših gostiju dolazi bez dece, jer cene našu kuhinju, uslugu, vina, kao i jedinstveno okruženje. Zbog toga u restoranu Topčiderac se mislilo na sve vrste gostiju, i svako može da smisli svoj razlog zašto dolazi u Topčiderac. A predivno okruženje za decu jeste svakako jedan od razloga za one sa mališanima. Medjutim, treba imati u vidu da je Topčiderac ipak restoran, a nikako predškolska ustanova, pa samim tim i očekivanja treba da budu adekvatna.

Toster, koji se od prvog dana nalazi na bife stolu, je profesionalnog tipa i radi od samog početka. Do sada se nije kvario i to svako ko je bio kod nas na doručkuje mogao da se uveri da isti radi i da je tu svakog vikenda. Takodje, topli sendviči su oduvek bili dostupni našim gostima, tako da zaista ne znamo ko je mogao da vam kaže da nema toplih sendviča, a kamoli da je toster pokvaren. Ali, u svakom slučaju ćemo ispitati vaše tvrdnje kod zaposlenih i dati maksimalne napore da sve slabe karike ojačamo.

Hvala još jednom na vašem komentaru

Komentar je napisan: 20. jul 2019. sa mobilne aplikacije

Iz višestrukih razloga ocena 1.
Prvenstveno jer smo "rezervisali" sto pet dana ranije a da nas je osoblje dočekalo sa "nažalost nemate rezervaciju ali smestićemo vas negde". Ok, smestiše nas nekako za dva mala stola i rekoše doneće i treći... pošto se to nije desilo, sami dogurasmo neki štrokavi sto što je bio slobodan pa se smestismo. U međuvremenu menadžarka ili hostesa ili osoba koja je zadužena da nekako izgladi odnose dolazi i pasivno-agresino nam objašnjava kako je danas tradicionalno već vekovima vikendom brunch i nije moguće da nam je neko dao informacije da može da se poručuje hrana. Moram još jednom da napomenem da smo rezervisali 5 dana ranije sa sledećim upitom "da li je u subotu neka proslava i da li bismo mogli od 14:30 da dođemo na ručak?" Za nas ručak znači a la cart pa samim tim nismo ni postavljali dodatna pitanja šta u ovom restoranu znači ručak vikendom. Elem, nakon jako neprijatnog nastupa gorepomenute persone dobili smo ponudu za rešavanje problema, proveriće se sa kuvarima da li mogu da nam prave jela po porudžbini pa će nam javiti. 20ak minuta kasnije... ništa. Smatrajući da smo zaista pokušali da prihvatimo sve kao našu grešku i da smo zaista krivi što ne znamo, da je za boga miloga, tradicionalno brunch u to vreme, pokupismo se sve sa decom kolicima i ostalom familijom koju smo pozvali na ručak i krenusmo kući. Jedina svetla tačka je bio konobar koji nam je na odlasku poručio sledeće "Zaista mi je žao, ja nisam ništa kriv. A i ne bih mogao sad da vas lažem, vi poručujete a ja vam donosim stvari sa švedskog stola. Izvinite još jednom."
Iz svega navedenog mogu zaključiti sledeće:
- nesporazum svakako, ali pristup rešavanju istog 0
- konobar ima više manira i razumevanja od osobe koja je zadužena da ima samo to ili bar toliko
- nikad više nećemo sebe dovesti u sličnu situaciju

Doviđenja, prijatno.

3  Hvala korisniku Kintaro89

Putnici koji su gledali informacije o mestu Restoran Topčiderac gledali su i

Restoran Topčiderac – bili ste tamo? Ispričajte nam utiske!