“Srpska seljačka hrana”
Komentar o hotelu Šabački slatinac

Šabački slatinac
Komentar je napisan: 8. decembar 2019.

Kad dobro ogladnim svratim u ovaj restoran. Prava domaća seljačka hrana. Nije za vegetarijance i za one koji su na dijeti. Pre neki dan sam svratio na pihtje i domaću čorbu. Butkica sa kupusom se topila u ustima. Dobar izbor pića. Ko voli ima se sa čim i zasladiti posle jela. Jednostavno, pomalo masno i veoma ukusno.

1  Hvala korisniku goranpops

Komentar je napisan: 12. novembar 2018.

Ponedeljak,praznik,November 2018,vreme ručku,oko 13,30.Preporuka prijatelja,posetite kafanu Šabački slatinac.Na žalost,poslušasmo prijatelja.Stigosmo i kroz malu ali lepu baštu uđosmo u veliki otvoreni prostor urađen u nekoj vrsti etno stila.Bez napora odabrasmo sto i nas četvoro se smestismo.Ljubazni kelner,priđe,pozdravi nas i domaćinski upita za šta smo od pića.Naravno,svako naruči šta je želeo. Iz jelovnika odabrasmo ponuđeno, a posebno naručismo porciju tripica i porciju škembića u saftu,a sve to kompletirano sa salatama.Ubrzo stiže i jelo ali tada nastade i naše razočarenje.Škembiću i saftu se i ne mogu tako nazvati već,škembići u brašnu ali bez aleve paprike,bledo i malo ljuckasto.Par froncli od škembića naravno da nisu mogli zadovoljiti ni stomak ni dušu nekoga ko ima 85 godina i dobro se razume u škembiće.Tripice u izglednoj,ali samo po količini,porciji,podsećale su svojom slatkoćom na makarone sa prezlom i šećerom.One škembića u saftu stara gospođa,usled velike želje za istima,pojede,ali ostavi brašnjavi i otužni saft.Tripice vratismo uz obrazloženje kelneru da to ne radimo iz obesti ili hira,već zato što su užasni.Poručismo,naknadno,još jednu pljeskavicu pa dve dame istu podeliše.Pljeskavica,kobasice i ćevap su bili dobri,a dimljena šnicla tako dobra da i nje pola ostavismo, a to pokazasmo i objasnismo kelneru,bila je pregorela ali vešto okrenuta na stranu koja je bila manje pečena.Lepinja je bila super,kupus salata dobra,a i ljute papričice su bile,stvarno ljute.Servis hrane na tanjuru je toliko štur da ne kažem jadan da to ipak nema smisla,pa ni obični seckani luk ne staviše,sramota.Ovde je dragi moji čitaoci potrebno pohvaliti besprekorno čisti i mirišljavi WC, ali to imam i kod kuće a u kafanu dođoh radi hrane,zar ne.Račun,platih uz gorki ukus u ustima jer eto nismo preskupo platili ono šta dobismo,a dobismo malo toga.Mislili smo i dezert da pojedemo ali posle ovakvog ručka bilo bi nam neprijatno da možda i dezert vraćamo.Šta reći na kraju,veoma skromno bar po našem mišljenju.Nismo probirači,nismo besni,ne mrzimo vlasnika restorana ali tamo,sigurno,nikada više nećemo otići, a Vi ,pokušajte,probajte možda mi nismo u pravu.

Datum posete: novembar 2018.
1  Hvala korisniku bota1951
Komentar je napisan: 9. oktobar 2019.

Komentar je napisan: 9. jul 2019.

Komentar je napisan: 5. maj 2018. sa mobilne aplikacije

Datum posete: maj 2018.

Putnici koji su gledali informacije o mestu Šabački slatinac gledali su i

Šabački slatinac – bili ste tamo? Ispričajte nam utiske!