Морате да видите!

Ако то урадите, свакако га гледајте уживо. Амазинг мастерпиеце. Овдје се стварно можете опустити... pročitajte više

Komentar je napisan: pre 2 dana
AleksandarMB
Novi Sad, Srbija
Prelepo

preporuka da se poseti, nesto lepo i autenticno. svakako prelepo , odise mirom, toplinom i... pročitajte više

Komentar je napisan: pre 1 nedelju
StefkeBgd

Komentar je napisan: 18. februar 2016.

Nisam boravila na nekom mestu gde sam osetila takvu mirnoću kao na ovom mestu. Svaki put sam se osvrtala za sobom, gledajući niz kamene, stme stepenice na krajolik sa crkvom i manastirom, sa prelepim širokim pogledom na Dunav. Svaki put sam postaljala pitanje. koliko li je ljudi prošlo ovim stepenicama, koliko ih je našlo svoj mir u okolini ove prelepe crkve.

Datum aktivnosti: februar 2016.
1  Hvala korisniku vera295
Komentar je napisan: 21. decembar 2015.

Smestena u sred Kalemegdana, ova mala crkva zaokuplja tisinom koju ne remete ni hiljade posetilaca svakodnevno. Gradjena je na izvoru Svete Petke a unutrasnjost krasi cudesan ikonostas i zivopis kao i krstionica Svete Petke. Od svestenika sam saznao da u narodu postoji svojevrstan kult ove svetiteljke. Preporucujem da je posetite petkom kada se sluzi Liturgija sa celivanjem mostiju.

Datum aktivnosti: decembar 2015.
2  Hvala korisniku videopromocija
Komentar je napisan: 19. decembar 2014.

Lokacija na kojoj se nalazi kao i netipican izgled crkve koja je kao zalepljena za zidine Kalemegdana, cini je posebnom.Pofled je jedinstven cak i kada je maglovito cak doprinosi nekoj magiji.

Datum aktivnosti: decembar 2014.
1  Hvala korisniku lilicera
Komentar je napisan: 21. avgust 2018.

Datum aktivnosti: avgust 2018.
Komentar je napisan: 6. avgust 2018.

Datum aktivnosti: avgust 2018.