Divno

Nestvarno i prelijepo. Nalazi se u samom srcu Beograda. Divna gradjevina oslikana jos ljepskim... pročitajte više

Jelisaveta K
Bijeljina, Bosna i Hercegovina
Vrlo lijepa i duhovna crkvica obrsla izvana u zelenilo.

Nalazi se ispod gornjih zidina kalemegdanske tvrđave, zanimljiva unutrašnjos s lusterim izrađenim... pročitajte više

Komentar je napisan: 15. septembar 2018.
zpetrov9
Medulin, Hrvatska

Komentar je napisan: 24. jul 2016.

U ovoj crkvi sam se vencala i mogu reći da daje taj svečani ton i neku posebnost. Danas setam sa svojim klincima i uzivamo u prirodi, miru i lepoti ove prelepe crkve sa prelepim ikonostasom

Hvala korisniku JovanZA
Komentar je napisan: 18. februar 2016.

Nisam boravila na nekom mestu gde sam osetila takvu mirnoću kao na ovom mestu. Svaki put sam se osvrtala za sobom, gledajući niz kamene, stme stepenice na krajolik sa crkvom i manastirom, sa prelepim širokim pogledom na Dunav. Svaki put sam postaljala pitanje. koliko li je ljudi prošlo ovim stepenicama, koliko ih je našlo svoj mir u okolini ove prelepe crkve.

1  Hvala korisniku vera295
Komentar je napisan: 21. decembar 2015.

Smestena u sred Kalemegdana, ova mala crkva zaokuplja tisinom koju ne remete ni hiljade posetilaca svakodnevno. Gradjena je na izvoru Svete Petke a unutrasnjost krasi cudesan ikonostas i zivopis kao i krstionica Svete Petke. Od svestenika sam saznao da u narodu postoji svojevrstan kult ove svetiteljke. Preporucujem da je posetite petkom kada se sluzi Liturgija sa celivanjem mostiju.

1  Hvala korisniku videopromocija
Komentar je napisan: 19. decembar 2014.

Lokacija na kojoj se nalazi kao i netipican izgled crkve koja je kao zalepljena za zidine Kalemegdana, cini je posebnom.Pofled je jedinstven cak i kada je maglovito cak doprinosi nekoj magiji.

1  Hvala korisniku lilicera
Komentar je napisan: 21. avgust 2018.