“Prekrasna crkvica na Kalemegdanu”

Rangiran na 1. mestu od 182 aktivnosti u Beogradu
Komentar je napisan: 12. april 2017.

Zanimljivo za obići, interesantan je luster izrađen od puščanih metaka, lijepe ikone i ljeti ugodna svežina, zimi ugodna temperatura za ramišljanje.

1  Hvala korisniku zpetrov9

Komentar je napisan: 26. januar 2017.

Divna i bajkovita. Kad god je vidim svaki put se iznova odusevim.
Prelepa za vencanja i opustanje ispred nje, odakle se pruza odlican pogled...

1  Hvala korisniku Tamara P
Komentar je napisan: 29. decembar 2016.

zamiljiva i lepa crkva, odmah iznad crkve svete Petke, je upravo ova, nazvana i crkva Ruzica...napravljena je u spomen junacima, braniocima Beograda...gotovo svi metalni delovi i skulpture su na;injeni od ostataka ispaljenih caura, granata i ostalog oruzja...U danasnje vreme, sve mi je bliza zelja da se slicno uradi i sa svim danasnjim oruzjem...mozda bi utihnulo zveckanje, mozda bi ratovi prestali, ko zna? Imam pravo da to zelim, zar ne?

1  Hvala korisniku jlukic
Komentar je napisan: 10. decembar 2016.

Ovo je velicanstvena, velika a tako malena. Smjestena na takvom mjestu i toliko je lijepa da sam kao uvjereni ateista osjetila nesto lijepo i veliko! Neobjasnjivo!!!

3  Hvala korisniku mamarajka
Komentar je napisan: 17. oktobar 2016.

Predivan ambijent u crkvi, odlican hor, kao i priroda oko crkve su idealni za malu svadbu. Osoblje crkve je jako profesionalno.

Hvala korisniku Maldivi

Putnici koji su gledali informacije o mestu Church of the Holy Mother of God (Crkva Ruzica) gledali su i

Church of the Holy Mother of God (Crkva Ruzica) – bili ste tamo? Ispričajte nam utiske!