“Onako ”
Komentar o hotelu Restoran Mikan

Restoran Mikan
Kuhinje: međunarodna
Pogodno za: lokalna kuhinja
Opcije za ručavanje: otvoreno noću, rezervacije
Opis: Restaurant Mikan is a proud guardian of the Serbian ethnic cuisine. Located in the center of Belgrade, Restaurant Mikan attracts those who are looking for traditional culinary delight. In this restaurant you can expect only the best. Whether you prefer something warm. Mikan Inn is a unique place in downtown Belgrade with a spirit and atmosphere of traditional Serbian hospitality. It is located at 14 Marshall Birjuzova Street near the famous cafes of Belgrade, near Knez Mihailova Street, National Museum, National Theatre and other
Komentar je napisan: 14. februar 2018. sa mobilne aplikacije

Ništa posebno. Ugostitelji uglavnom neljubazni, kao da se radi o državnoj ustanovi gde se radi taman toliko da se ne sedi samo.. Hrana, solidna

Hvala korisniku Bozule
Igor M, Menadžer objekta Restoran Mikan, je odgovorio/la na ovaj komentarOdgovoreno 7. mart 2018.

Postovani,
Zahvaljujemo se na komentaru, zao nam je sto ste stekli pogresan utisak, obzirom da je nase osoblje u velikom procentu pohvaljeno od strane gostiju, narocito turista koji posecuju nas restoran svakodnevno. Nadamo se da ce biti neke sledece prilike i posete nasem restoranu kako biste se uverili u kvalitet naseg osoblja. Do tada sve najlepse!
Srdacan pozdrav,
Konak Mikan

Komentar je napisan: 7. decembar 2017.

Kada sam došao u Beograd da studiram, prvi roštilj koji sam probao (po preporuci) je bio kod Mikana. Od tada, svaki put kada ostanem gladan u centru grada, ja posetim ovo mesto. Malo samo ljubaznosti od gospodja koje rade nije na odmet. Svako dobro.

Hvala korisniku Mladen R
Igor M, Manager objekta Restoran Mikan, je odgovorio/la na ovaj komentarOdgovoreno 9. decembar 2017.

Postovani,
Zahvaljujemo se na odlicnom komentaru i oceni ! Drago nam je da ste podelili sa nama Vase iskustvo, kako pozitivno tako i negativno, i nastojacemo da popravimo sve sto je u nasoj mogucnosti kako bi nasi gosti bili sto zadovoljniji!
Srdacan pozdrav,
Konak Mikan

Komentar je napisan: 23. mart 2017.

super osoblje, dobra klopa, domaca ponuda pica,zadovoljni,dobre preporuke,zadovoljni kompletnom uslugom

Hvala korisniku vahidin59
Igor M, Menadžer objekta Restoran Mikan, je odgovorio/la na ovaj komentarOdgovoreno 31. mart 2017.

Dragi nasi gosti,

Zahvaljujemo Vam na lepom komentaru, narocito za pohvale osoblja, hrane i usluge.
Radujemo se Vasem sledecem dolasku, i ako Vam bude sta trebalo obratitie nam se kako bi Vas boravak bio sto prijatniji.
Konak Mikan

Komentar je napisan: 8. novembar 2016.

Pre svega ističem sjajnu lokaciju.
Iako je javna garaža u trenutku moje posete Restoranu Mikan sa prijateljima bila u rekonstrukciji, pa je pronalaženje parking mesta jedna mala misija.
Ali, pređimo na ovo glavno.
Na ulazu vas dočekuje pult/recepcija, jer Mikan nudi i smeštaj na spratu po povoljnim cenama. Odličan i jeftin izbor za strance u centru grada, mnogo jeftinije od hotela, a bolje od hostela.
Osoblje je starog kova, vešto, ne previše prisno. Razumeju se u asortiman koji se nudi, iako je zamerka što nekoliko jela nisu imali u ponudi, iako su istaknuti bili u jelovniku. Dvojezičan srpsko/engleski jelovnik pokazuje da misle i na inostrane goste.
Toalet čist, a enterijer u sali je upotpunjen detaljima sa prepariranim životinjama, što je po meni malo suvišno, ali to je već stvar ukusa.
Porcije obilne, iako moja piletina sa senfom i ruzmarinom nije baš bila reprezentativna, nekako prosečna. Ja takvu pravim kod kuće, dakle u privatnoj varijanti. Restoranski nivo zahteva više od toga.
Prijatelji su jeli ćevape i dimljenu vešalicu, koja se ispostavila kao najbolji izbor.
Salate i dodaci pristojni, mala zamerka na pekarski krompir koji je zapravo restovan krompir (to nikako nije isto!), pri čemu se raspadao i pretvorio u bezobličnu masu. Na oko je vrlo loše izgledao. Mada je meso popravilo utisak na "vrlo dobro". Salate sveže isečene, lepinje sveže. Bajat hleb je, zna se, najveća sramota za ugostitelje.
Od poslastica probao sam po prvi put pitu od aronije, iako nisam bio previše oduševljen, falila je sočnost. Očigledno je isušena stajanjem u rerni.
Glavna mana su neudobne stolice bez rukonaslona što je postao sve zastupljeniji trend u ugostiteljstvu (da bi se gosti što kraće zadržavali, tj. da im ne bi bilo previše udobno).
Takođe, kada smo mi bili muzika uopšte nije bila puštena, nije mi jasno iz kojeg razloga. Bio je, doduše, Mitrovdan, ali mislim da to nema veze sa tim.
Ocena je sveukupno vrlo dobra, zbog izraženog entuzijazma zaposlenih, iako su u nekim elementima "trojka".
Ipak, sem kafane Proleće nemaju neku ozbiljniju konkurenciju kada su u pitanju kafane u ovom delu grada.
Imaju i kiosk za hranu za poneti po pristupačnim cenama.
Mikan, dakle, nije loš izbor ako se zadesite u blizini Zelenog venca.

1  Hvala korisniku Endemit
Igor M, Menadžer objekta Restoran Mikan, je odgovorio/la na ovaj komentarOdgovoreno 19. novembar 2016.

Dragi nasi gosti,

Hvala Vam na lepom, detaljnom komentaru! Kako prihvatamo i pohvale tako i kritike, koje nam mnogo znace kako bismo vremenom postali jos bolji.
Nas restoran ima dnevnu ponudu, koja se menja svaki dan, a pored toga je i a la cart koji sadrzi nasu stalnu ponudu, neka od jela nema svaki dan kao sto su npr. razne vrste pecenja, u zavisnosti od vremena spremamo i uvek je neka druga vrsta pecenja u ponudi.
Nadam se da sam pojasnila dvoumicu.
Nadamo se Vasem sledecem dolasku, mozda tada i bude jaretina u mleku na primer :)

Konak Mika

Komentar je napisan: 18. oktobar 2016.

Dovoljno je bilo provesti pet minuta u restoranu da bi se došlo o zaključka da ga pretežno posećuju strani državljani. Usluga je bila blagovremena, enterijer prijatan , pravi kafanski. Malo razočarenje je bio roštilj, porcije skromne i ne preterano ukusne. Sve u svemu, više sam očekivao, posebno imajući u vidu visoke ocene koje je dobio na ovom sajtu.

2  Hvala korisniku bnovakovic
Igor M, Menadžer objekta Restoran Mikan, je odgovorio/la na ovaj komentarOdgovoreno 3. novembar 2016.

Postovani dragi gosti,

Hvala Vam na lepom komentaru i utisku.
Uvek je lepo cuti kako pohvale tako i kritike da bi jos vise radili na polju uspeha.
Secamo se Vas i prijatelja, nasa konobarica Vam je lepo objasnila da je porcija mesanog mesa za jednu osobu, Vi ste odlucili da to i podelite na tri dela, sto automatski dolazi do zakljucka da su porcije male.
Nadamo se nekoj ponovnoj Vasoj poseti kako bi ovog puta videli koliko su u stvari obilne nase porcije, kako sami i gosti kazu :)
Konak Mikan

Putnici koji su gledali informacije o mestu Restoran Mikan gledali su i

Restoran Mikan – bili ste tamo? Ispričajte nam utiske!