“Marčelo Mastrojani u Beogradu”
Komentar o hotelu Trattoria Pepe

Trattoria Pepe
Kuhinje: italijanska
Komentar je napisan: 3. jul 2019.

Prvo je važno znati gde se to nalazi Pepe: na mitskoj uzbrdici koja Dorćol spaja sa ostatkom Grada, u neposrednoj blizini Dositejevog i Vukovog muzeja, u istorijskom delu grada gde je toliko toga počelo, i gde toliko toga još uvek traje. Mudro izabrana lokacija. Omanji restoran visoke estetike, sa umetničkim slikama i mesinganim avionom dvokrilcem koji, okačen o plafon, lebdi nad vama. Osoblje vam se obraća sa finom mešavinom prijateljskog i profesionalnog: osećate se kao da ste došli u neko vaše staro mesto gde ste dolazili kao mali, ali bez straha da će vas kelner udariti po ramenu ili vam odbrusiti kad mu se ne sviđa nešto što ste tražili. I najzad kuhinja: prefinjeni mirisi i ukusi Italije, sa svim asocijacijama koje kao takvi nose, sva ta italijanska lepršavost i ljubav prema životu osećaju se sa tanjira koji je pred vama. Na gornjem Dorćolu, kod Pepea, osetićete udružene čari dva srodna i komplementarna podneblja: beogradsku otvorenost i istoriju koja je svuda oko vas, i italijansku radost življenja, jela i uživanja, nastale kroz milenijume istorije. Bilo je letnje veče kad sam sedeo ovde, i kao da sam sve vreme gledao Marčela Mastrojanija u belom sakou kako samo za mene glumi nesnimljene kadrove Dolce vita. Možda sam i ja bio Marčelo, nisam siguran.
I još da dodam: rođeni sam Beograđanin koji je ceo život proveo ovde. Nikada nisam pisao o restoranima u svom Gradu; nije to običaj da pišeš o mestima uz koja živiš. Pa, evo neka se i to dogodilo: vredelo je to veče kod Pepea jednog ovakvog zapisa.

Hvala korisniku Georgije T

Komentar je napisan: 29. jun 2019. sa mobilne aplikacije

Po preporuci prijatelja došli smo u restoran. Prijatan ambijent, prijatno osoblje, odlična hrana i muzika. Tiramisu savršen. Sigurno ćemo još dosta puta doći u ovaj restoran. Zaista za svaku preporuku.

Hvala korisniku vana_vuk
Komentar je napisan: 6. maj 2019.

Čuli smo od naših prijatelja iz Beograda za ovaj restoran i odlučili smo ga posjetiti, inače smo iz Hrvatske (Poreča).
Oduševio nas je domaćin Dejan i odlična kuhinja..
Svakako preporučujem ovu trattoriu..
Vraćamo se opet

Hvala korisniku duu d
Komentar je napisan: 1. maj 2019.

Celokupni dozivljaj dobija cistu 10ku
Maksimalna paznja posvecena svakom detalju. Hrana, usluga, ambijent na vrhunskom nivou
Sve pohvale

Hvala korisniku Marko G
Komentar je napisan: 7. decembar 2018.

Izuzetno ukusna hrana, ljubazno osoblje, prijatan ambijent. Cene prosečne u odnosu na druge italijanske restorane u gradu. Toplo preporučujem :)

Datum posete: oktobar 2018.
1  Hvala korisniku Vegefriends

Putnici koji su gledali informacije o mestu Trattoria Pepe gledali su i

Trattoria Pepe – bili ste tamo? Ispričajte nam utiske!