Ceo život u samo jednoj stazi do vrha.

Vazduh je naravno neverovatan, kao i sam pogled na ovog planinskog gorostasa koji izgleda zaista... pročitajte više

Komentar je napisan: 21. avgust 2020.
Skytach
Vredi otici

Legende o planini sa čijeg se vrha može videti ušće Save u Dunav, mitovi o skrivenom blagu u njenoj... pročitajte više

Komentar je napisan: 2. januar 2020.
171jelenas

Komentar je napisan: 10. jun 2017.

...ali i šire. Dominira okolinom svojom masivnošću i pravilnim stranicama nalik piramidi. Bogata i raznolika flora.

Datum aktivnosti: jun 2017.
Hvala korisniku Aleksandar024
Komentar je napisan: 20. april 2017.

ovo je planina na kojoj vreme stoji,nemate osecaj da su prosli sati dok lezite na travi okruzeni rtanjskim cajem u nivou oblaka...prica ima svakakvih vezano za ovu planinu ali kad se penjete sve to nestaje,gubite osecaj da ste negde krenuli ,niti imate potrebu negde da odete,tu ste gde ste jer Rtanj je caroban

Datum aktivnosti: jul 2016.
1  Hvala korisniku nikolap580
Komentar je napisan: 15. mart 2017.

Rtanj odiše imistikom i prekriven je nekim čudnim velom tajni. Svaki korak po ovoj planini čini se nestvarnim i imate osećaj kao da niste na običnoj planini. Prepun je lekovitih trava i biljki i obavezno ga pešice treba obići.

Datum aktivnosti: januar 2017.
Hvala korisniku DejanKole
Komentar je napisan: 20. oktobar 2016. sa mobilne aplikacije

Ponesite udobne cipele, slojevito se obucite, flasicu vode i nesto da imate za pojesti, malo vise kondicije i uzivanje moze da pocne. Moje drustvo je poranilo. U 8 sati smo krenuli ka vrhu planine. Pratila nas je jutarnja magla i rosa. Put kroz sumu je mirisao. Prelivale su se jesenje boje svuda oko nas. Kad smo izasli iz sume, vrh je djelovao blizu. Ali...to je bila tek polovina puta. Nadahnuti ljepotom i mirisima nastavili smo dalje. Uspjeli smo da se popnemo krivudavom stazom do vrha. Divan je odjecaj biti iznad oblaka. Na vrhu jako duva vjetar, ali mi smo se stavionirali iza ostataka studene crkvice. Kazu porusili je lovci na blago. Krenite u ovu avanturu. Popnite se na 1565 m. Jos ako vam bude vedar dan, pogled ce vam daleko otici.

Datum aktivnosti: oktobar 2016.
1  Hvala korisniku 516ljiljanam
Komentar je napisan: 11. jun 2019. sa mobilne aplikacije

Datum aktivnosti: jun 2019.